מהי יוגת פריון - זהר קוטלר

יוגת פריון היא יוגה העוזרת לך לחבר חיבור הוליסטי בין גופך, רגשותייך, נפשך ומחשבותיך.
מה שמייחד את יוגת הפריון, הוא המיקוד בבריאותה של מערכת הרבייה: המרצת מחזור הדם, חיזוק האיברים הנשיים הפנימיים ואיזון המערכת ההורמונלית תוך התמקדות בתנוחות שפותחות את איזור האגן והירכיים ומגבירות את האפאנה.
 
Apana אפאנה = מושג יוגי שפירושו האנרגיה, (פראנה, prana), אשר נעה למטה. אצל נשים מרכז אנרגיה זה נמצא באזור אגן הירכיים. אפשור זרימה תקינה של האפאנה עשוי להיות גורם מפתח עיקרי בהתעברות. תנוחות יוגה לפריון עוזרות להמריץ את אנרגיית האפאנה.
 
יוגת הפריון שמה דגש על השגת איזון, חוזק, חיות וחיוניות במערכת הרבייה ובמערכת ההורמונלית של גופך באמצעות תרגילים שונים. כמו כן, היא כוללת תרגול תנוחות שמטרתן הרגעה ורגיעה.
 
בין אם את רוצה להכין את עצמך להריון בצורה טבעית ובין אם את חווה קשיים בפריון ומעוניינת לשלב גישה הוליסטית משלימה לטיפולים הרפואיים – תרגול יוגת פריון יעזור לך להתכונן לאחד מהרגעים החשובים בחייך.
תוכנית יוגת פריון מתוכננת במיוחד לעזור לך במסע שלך אל האימהות, ומעניין לגלות שנשים רבות ממשיכות לתרגל אותה גם זמן רב לאחר הלידה כדי להמשיך ולהנות משפע המתנות שהיוגה מביאה אל חיינו.
 
אין צורך בניסיון ביוגה
גם אם לא תרגלת יוגה בעבר ואת חדשה בתחום היוגה, תוכלי למצוא את רמת התרגול שתגרום לך להרגיש נינוחה ובטוחה.
סברה נפוצה, אך לא נכונה, היא שאת צריכה להיות מאד גמישה כדי לתרגל יוגה. הגוף הפיזי של כל אחת מאיתנו שונה. וכל אחת מבצעת את התנוחות באופן שונה ושהכי נכון ומתאים לגוף שלה באותו שלב ורגע בחיים.
 
היוגה יכולה לעזור לך כשאת חשה מוצפת ברגשות
זה טבעי לגמרי לחוש מגוון רחב של רגשות, במיוחד בזמן ההתמודדות עם אי-פריון. עבור נשים רבות, תרגול היוגה יכול להשרות שחרור ורגיעה רגשית. לעתים תרגול היוגה עשוי להביא לפרץ רגשות. כל המגוון טבעי ונורמלי לחלוטין.
הרמה הפיזית והרמה הרגשית שזורות זו בזו ולכן תרגול פיזי פועל גם במישור הרגשי. באופן זה היוגה מציעה אפשרות בריאה לסייע לך לתעל באופן חיובי רגשות לא פתורים ולחצים.
 
זכרי, המדריכים הטובים ביותר הם הנוחות והזהירות.
עשי מה שגורם לך להרגיש בנוח.
הקשיבי לגופך !                                                                     
 
                                                                                באהבה זהר קוטלר.

 

למאמר נוסף של זהר - שחלות פוליציסטיות בראי היוגה הנשית

 

 

טלפון:   054-5653228    
zohar.kotler@gmail.com                                www.yoga4pirion.co.il
 

 
מסתמך על חומרים של מירה ארצי-פדן, ד"ר מוניקה מורל, ד"ר אליס דומר וג'ודית הנסון לסטר.