מולה בנדהה-ביוגה הנשית וכיצד אפשר להשתמש בה כדי לעורר את מערכת העוצמה הפנימית

הילה ג'רסי בר-אורייןתרגול  יוגה נשית מבוסס על היכרות מעמיקה ומדויקת של  מ.ב (מולה בנדהה)  - איסוף וגיוס נכון של שרירי קרקעית האגן. הפעלתם של שרירים עמוקים אלו חשובה כדי להתמודד עם עומסים והעלאת לחץ תוך בטני בחיי היומיום כמו הרמת תינוק, שקיות מהסופר, עליה במדרגות או אפילו צחוק, שיעול ודיבור. כמו כן תרגול זה מעניק כלי יומיומי לשיפור  האיזון ושיווי המשקל, הן בהיבט הפיזי אך הן בהיבט המנטאלי והרגשי.


התרגול ברובד הפיזי  משפיע גם על הרובד הרגשי נפשי .לאחר שנלמד בעזרת תרגול היוגה הנשית אילו  שרירים במדוייק  עלינו לאסוף ולהרים על מנת להפחית את העומס על שרירי השלד, נוכל גם להפחית את העומס בחיי היום יום.


עם תרגול  התנוחות ביוגה וחיבור אל החוויה  הפיזית והרגשית  שנלוות אליו,  נרכוש כלי ישים ופשוט שיעזור לנו  להתמודד טוב יותר עם השינויים בחיי היום יום.
שימוש במונח  מולה בנדהה  ביוגה הנשית הוא הרבה יותר מפעולה פיזית של איסוף והרמה של שרירי קרקעית האגן. הוא פעולה הגורמת לאישה להיאסף פנימה אל עצמה, פעולה  פיזית המשדרת למח: רגע בוא נעצור את האוטומט, ניצור תנועה  (שלא נראית  כלפי חוץ )נתבונן פנימה בעשייה באיסוף ונתחיל לשאול שאלות .

 

עבודת המ.ב מזכירה לי אותנו, האימהות שנשארות בבית לגדל את הילדים. אנשים מבחוץ לא רואים את העשייה היום יומית שלנו ולעיתים אפילו אומרים "את לא עושה כלום ", או "את לא עובדת "אבל האמת הפנימית שלנו אומרת אחרת. אני פה עכשיו, עושה עבודה שאני יודעת כמה היא קדושה וכמה היא שווה עכשיו ובעתיד גם אם היא לא נראית כפלי חוץ.

איך אני מרגישה היום?
איך אני מרגישה ברגע הזה ?
מה מידת ההתכנסות שלי היום ?
האם אני מצליחה לאסוף או להיאסף ? ואם כן באיזה מידה?
האם אני יכולה לאפשר לעצמי ליראות שההרגשה שלי יכולה להשתנות?
האם אני נאחזת ברגש? או מאפשרת לעצמי את ההזדמנות לבדוק אם משהוא השתנה אצלי בעקבות המיקוד בנשימה ובתנועה הבלתי נראית  שקוראת בשרירי קרקעית האגן.
איך אני מרגישה ביחס להצלחה או אי הצלחה שלי היום?
מה רמת הדיאלוג הפנימי שלי עם עצמי היום?


כל השאלות הללו ואחרות יעזרו לאישה להתחבר לעוצמה הפנימית שלה
בתחילת התרגול יתכן  שלא תמצאי תשובות לכל השאלות, או שלא תרגישי שיש לך עוצמות פנימיות לכן חשוב לחבר כלים אלו לתרגול פיזי קבוע ולאורך זמן.

 

לסיכום:
שיפור היכולת הפיזית, חיזוק הגוף והשרירים המייצבים מיתוך עבודת מולה בנדהה מדויקת תעזור לך להתחבר לעוצמה הרגשית שלך ותאפשר לך תחושה של ייצוב פנימי ביום יום.
מכאן שה מ.ב  היא איכות רגשית המפעילה את כל מערכת העוצמה הפנימית שלנו כנשים וחשוב לחזק אותה כי היא המשפיעה על המצב הבריאותי.
הבריאות שלי מתחילה מהמצב הרגשי שלי.
המ.ב משמשת ביוגה הנשית "כתבנית יישומית" לאישה ביום יום .
היוגה הנשית היא שפה חדשה לאישה שהמפתח לשפה הוא הבנה של הקוד החדש מ.ב ומשמעותו הפיזית והרגשית.

 

על הכותבת:

הילה ג'רסי בר-אוריין מורה בכירה ליוגה נשית התומכת בבריאות האישה על פי שיטתה של מירה ארצי פדן ומטפלת הוליסטית מתמחה בתחום העיסוי, מטפלת בנשים המתכננת הריון, בהריון ואחרי לידה. בעלת "הרמוניה בטבע"-יוגה ועיסויים הוליסטים משלימים באזור השרון.

 

 http://www.harmoniabateva.co.il

 

 

 

 

.