בוקר טוב

 

כתבה : חנה אלברמן ספטמבר 2014

 

השעה 6  בבוקר

פורשת מזרן  במרפסת הבית ,מביטה בו. להתחיל? לעמוד? לשכב? לבסוף בוחרת לשכב על המזרן.

ידיי מונחות מעצמן במודרה של הרחם, מוכנות להקשבה.


כבר כשהתעוררתי, הרגשתי את האגן שלי מדבר. תנועה חסרת מנוחה בתוכו. משהו מתרחש שם הבוקר הזה.

אולי זאת הווסת המתעתעת בי לאחרונה. באה, מציצה והולכת. השדיים מתנפחים, סימן לווסת. אבל זה עובר לו. ההורמונים מבולבלים קמעה לאחרונה. תחילתו או רמיזתו של גיל המעבר ההולך ובא. ואני, בשקט מקשיבה, עוקבת . 

שומעת חברות מסביב, על מה ועל איך... ואני בשקט שלי, מחכה לאותות שיעלו ויצופו מתוך גופי , כל אחת והאותות שלה, אני יודעת.


נותנת מבט בשמיים מעל, המיקום של הבית החדש מפגיש אותי עם צמרות העצים  והשמיים מעל  בגובה העיניים , עוד רגע ונוגעת בהם. מן חיבור אלוהי שכזה.

אני מזהה מעל את הלבנה , מביטה בי בחזרה מלמעלה, עדיין וגם באור יום מצליחה להאיר, להבליט עצמה. אנחנו, אני והיא מסונכרנות. היא בתחילתה ואני בתחילתי, שווה בשווה. בהמשך, אולי דרכינו ייפרדו.

המראות, העננים, האוויר, קצוות העלים שמסביבי, מלטפים את פניי וגופי, מחברים ומרפים אותי אל הטבע, אל האדמה. המחזוריות הזאת של הלבנה, מזכירה לי קיומו ועוצמתו של היקום.


הנשימות שלי , המתכוונות להשקיט אותי, בתוכי ואת המיחושים שבאגני, הולכות ונרפות , הולכות ונהיות מסונכרנות עם המקצב הטבעי שאופף אותי. הגוף, לאיטו מרפה , נעשה שקט, יותר ויותר. הלסת מתרככת . הכל נעשה יותר יותר בטוח ורגוע. האגן מקבל את המרחב והמקום.   ואז הזיכרון העתיק של הנשים העתיקות, הנשים באוהל האדום, נכנס לתוכי , מתפשט בעצמותיי, מתפשט בתוך הנשימה.

 

כך זה היה פעם, ביחד, ביחד עם הטבע ,ביחד עם היקום. המיחושים של לפני הווסת, של תחילת המחזור , המחזוריות, היו ביחד עם אורה של הלבנה. אלו רגעים קסומים של שקט והקשבה לקולו של היקום. אני והוא , הוא ואני. יד ביד , הוא והאישה שבי.

 

מתחילה יום חדש.... בוקר..  "מודה אני לפניך בורא עולם".

 

חנה אלברמן -באה באהבה

יוגה נשית ,יוגה לילדים , בייבי יוגה

0528487778

hanna.tsc@gmail.com

https://www.facebook.com/hanna.alberman

 

 

15-09-2014     הילה ג'רסי בר-אוריין
הי חנה ממש הצלחתי לחוש את עצמי שוכבת במקומך מחוברת לטבע החיצוני ולטבע הפנימי וכל זה חיזק אצלי שדרך ההוראה שלי ביוגה הנשית היא מדויקת תחילה יש לשכב על הגב להרפות להתחבר אל עצמי ואז קל יותר לתרגל את האסנות בשיעור ולהפתח לתובנות חדשות שיעלו מהגוף תודה לך על הכתיבה אשמח לקרוא עוד
08-09-2014     קארין
מאד נהנתי חנה אהובה. כתבת מקסים ונוגע. תודה וחיבוק