על עוצמת הסליחה

 

ימי תשובה יום כיפור תשע"ה (2014)

על עוצמה וסליחה

כתבה הילה פיאלקוב


יצא לי לקרוא בימים האחרונים הרבה על סליחה. המורים הגדולים אומרים שסליחה היא כלי להברקת הלב והנשמה משחררת מחסומים וחסמים. 

אם בתוך הלב שלנו יש אשמה, פגיעות או כעס, הסליחה מפוררת אותם ממיסה אותם כמו חומר ניקוי חזק במיוחד.
התאוריה הזאת נשמעת נכונה, מרגישה נכונה, אבל בכל זאת אחרי שביקשנו יפה סליחה וסלחנו בנימוס לכל מי שבקש סליחה מאתנו, הלב לא מרגיש נקי יותר אולי אפילו נוספה שם איזה שכבת צביעות מלכלכת במיוחד


סליחה אמיתית כזאת שבאמת מנקה ופותחת היא לא פשוטה כל כך
אני לא מדברת על סליחה שנדחפתי בטור או דרכתי למישהו על הרגל בטעות
אפילו לא על זה שהעלבתי או לא התחשבתי.


סליחה אמיתית על דברים שיושבים לנו כבר שנים על הלב, כעסים ישנים שנשכחו בלב וצברו שכבת אבן עבה עם כל שנה שחולפת, שגם חומר ניקוי חזק לא הצליח לנקות. לסלוח למישהו שפגע בנו מאוד או לבקש סליחה על משהו באמת נוראי שעשינו והלב עדיין מרגיש אשם גם אם זה קרה ממש מזמן.


אז איך סולחים על הדברים האלה, הגדולים, האמיתיים?


יש לי מעבדת מחקר בה אני בודקת דברים לעומק
מעבדת המחקר שלי היא מזרון היוגה שלי
החיבור של הגוף עם התחושות המחשבות והתודעה העמוקה מביאות לי תובנות לחיי היומיום
ניסיתי לחקור את נושא הסליחה לעומק, ניסיתי לבדוק עם עצמי מתי באמת התרחשה בליבי סליחה, מתי באמת כעס יכול להתפוגג והבנתי שזה קורה לי כשאני מרגישה חזקה, חוזק אמיתי כזה, לא של שרירים מנופחים מחדר הכושר אלא עבודת core פנימית, ביטחון פנימי עמוק בעצמי, ביכולות שלי, אני לא מפחדת להיות פגיעה, לא מפחדת להודות בטעויות שלי לא מפחדת לבקש באמת סליחה מעומק הלב סליחה אמיתית.


כשאני מרגישה חזקה ובטוחה בעצמי, שאני מקבלת את עצמי כפי שאני, עולה בי חמלה גם על האחר, על זה שפגע בי, אני יכולה לראות את הטוב שבו ולקבל אותו כמו שהוא והכעס פשוט כבר לא קיים
שילוב של חוזק ופגיעות מביא חמלה וגם סליחה. סליחה אמתית אכן מרפאה את הלב, מחזירה אותו למהותו שהיא אהבה.

03-12-2014     אביבית
מהממת מדהימה מיוחדת זוהי הילה