הצ'אקרות בראייה נשית - הצ'אקרה השלישית

הצ'אקרה השלישית

 צ'אקרת השמש

"דברים שאני שומרת בבטן"

כתבה הילה פיאלקוב

היסוד שלה – אש

האיכות  שלה– מיצוי

 

הצ'אקרה השלישית אחראית על העיכול הפיזי והרגשי שלנו. היא ממוקמת באזור מקלעת השמש. כשתי אצבעות מעל לטבור.

ברמה הפיזית :אברי הבטן (קיבה ,כבד, כליות) אחראיים על עיכול המזון וסילוק הפסולת מהגוף. בעידן השפע אנחנו צורכות לעיתים קרובות מזון עתיר קלוריות מלא בסוכר ושומן. כך שהרבה פעמים אברי הבטן לא מספיקים לעכל ביסודיות את המזון ולסלק את הפסולת וכבר נכנס מזון נוסף מה שיוצר רעלים שנשארים בתוך הגוף.

ברמה הרגשית: אנחנו חיות בעומס רגשי רב, עלינו להתמודד עם הרבה משימות בכל תחומי החיים מה שמעמיס מאוד על המערכת הרגשית שלנו. אנחנו לא מספיקות להתמודד עם דבר אחד וכבר נוחת דבר אחר, לכן גם העיכול הרגשי שלנו נמצא גם הוא עומס יתר.

יחד עם זאת, למרות השפע הרב המקיף אותנו אנחנו עדיין מרגישות רעב, פיזי ורגשי כאחד.

הצ'אקרה השלישית קשורה גם להתפתחות אישית, בטחון עצמי, הערכה עצמית וכוח רצון. אפשר לדמיין את מקלעת השמש שלנו כמעיין מנוע טורבו פנימי. מקור אש פנימית המניע אותנו קדימה ומאפשר  לנו למצות את הפוטנציאל היצירתי שלנו ולהוציאו מהכוח אל הפועל (הקשר בין הצ'אקרה השנייה לשלישית- יצירה שהופכת למציאות).

כשהצ'אקרה חלשה: כשהרצון חלש, שהביטחון העצמי נמוך, אין אש, יש תחושה של מימיות עייפות וכבדות. 

כשהצ'אקרה חסומה: כשאנחנו כולאות רגשות, צרכים ודחפים, האש בוערת בתוכנו מבלי שאנחנו מבטאות אותה החוצה, נוצר הר געש פנימי שיכול להתפרץ בפתאומיות ולשרוף הכל.

 אברי הגוף הקשורים בצ'אקרה השלישית : מערכת העיכול, הקיבה, הבטן, כבד, כיס המרה, לבלב, טחול, מרכז עמוד השידרה, המעי הדק, בלוטות יותרת הכליה.

מבחינה פיזית חוסר איזון בצ'אקרה השלישית יכולה לגרום להפרעות אכילה, בעיות בעיכול, בתפקודי הכבד ובבלוטת יותרת הכליה.

כשהצ'אקרה אינה מאוזנת אנחנו יכולות לחוש חוסר בטחון עצמי, הערכה עצמית נמוכה, דימוי עצמי ודימוי גוף נמוכים, כעס ועצבנות

כשהצ'אקרה מאוזנת אנו מגבשות דעות אישיות, מחליטות ומבצעות דברים, מגשימות את הפוטנציאל שלנו.

את מוזמנת לשאול את עצמך את השאלות הבאות:

  1. מה את רוצה?
  2. מה את עושה כשאת כועסת?
  3. מה קל לך יותר לתת מחמאות או לקבל מחמאות?
  4. האם את יכולה לכתוב 10 דברים טובים על עצמך?
  5. האם את הולכת עד הסוף עם החלומות שלך ואם לא מדוע?
  6. האם את חווה שינויים קיצוניים במשקל (ריבוי דיאטות, השמנת יתר או תת משקל)

מן האגדות – הסיפור על עמי ותמי הוא סיפור על רעב. רעב פיזי ורגשי. תמי ואחיה מוצאים עצמם נטושים  לבד ביער ומצליחים בקושי לשרוד. כאשר הם כמעט מתייאשים הם פוגשים את בית הממתקים. בית הממתקים מסמל את הרצונות הכמוסים שלנו, את התשוקות שלנו את מה שתמיד אמרו לנו שאסור, לכן בבית הזה מתגוררת המכשפה הרעה. המכשפה מסמלת את הפחד שלנו למצות את הפוטנציאל, הפחד מלהשיג כל מה שנרצה.

תמי הקטנה והפסיבית, עוברת תהליך התפתחות שקשור לצ'אקרה השלישית. כשדוחקים אותה לפינה  היא מוצאת בעצמה חוכמה, ערמומיות וכוחות פיזיים חזקים שמעולם לא חלמה שהיו לה, כוחות אלה עוזרים לה להתגבר על המכשפה(על הפחד) להציל את אחיה ולחיות חיי נוחות. התגברות שהופכת לגבורה היא הריפוי של הצ'אקרה השלישית.

נעמי אוזנייק בספרה יסודות הצ'אקרות כותבת "צ'אקרת מקלעת השמש היא מקום ההעצמה שלנו בעולם. זהו מחסן הדלק האישי. אם מחסן הדלק רדוד אנו מאבדים את הקשר עם כוח הרצון, שהוא ביטוי ישיר להוויה הפנימית שלנו"

מה יש ליוגה הנשית להציע:

בתרגול  היוגה הנשית אנחנו לומדות להפעיל את שרירי הליבה העמוקים של הגוף כחלק מעבודת ייצוב פיזית ורגשית. השריר הרחב בטני הנו שריר עמוק, כשהוא עובד בתאום עם רצפת האגן ועם הנשימה נוצר חוסן באזור הבטן, איברי הבטן והאגן מקבלים עיסוי פנימי עמוק, הזרמת דם ופראנה ובכך עוזרים להחזיר את הצ'אקרה השלישית לאיזון.

מקלעת השמש היא מקום החיבור בין הפראנה (אנרגיית החיים) לאפנה (האחראית על סילוק הפסולת מהגוף). עבודת נשימה מדויקת הכוללת הנעה של שתי הסרעפות מחזקת את שתי האנרגיות החשובות הללו, מחזקת את מקלעת השמש ועוזרת באיזון הצ'אקרה השלישית

תנוחות – פאשטימוטנאסנה/אוטנאסנה/פיתולים/יוגה מודרה

בנימה אישית

שנים רבות, כמו כמעט כל אישה שאני מכירה, לא הייתי מרוצה מהמראה שלי. הטוסיק גדול מדי הציצי קטן מדי, הרגליים קצרות מדי והאף ארוך מדי. בעבר כשהייתי מקבלת  מחמאה מיד הייתה עולה חשדנות, חוסר אמונה, התנגדות או צורך להתנצל.

תמיד השוואתי את עצמי לאחרות שנראו לי גבוהות יותר, רזות יותר ומוצלחות יותר. ללמוד מי אני, מה אני רוצה, ללמוד ללכת בדרך שלי, להשיג את החלומות שלי בקצב שלי, ללמוד לקבל את עצמי, לאהוב את עצמי עם המוגבלויות שלי הפזיות והרגשיות היא עבודה מתמשכת.

עשיתי דרך ארוכה ויש עוד דרך רבה לפני. היום אני יכולה לומר בפה מלא שכשאני פוגשת אותי בבוקר מול המראה אני מחייכת אלי באהבה שולחת לי נשיקה ואומרת בלב בוקר טוב יה מהממת שכמותך. וזה אמיתי.

 

12-12-2015     הילה גרסי
הילה פיאלקוב כשמך כן את אור גדול את מאירה את חייך ואת כל הסובבים אותך אני שמחה שאת חברה שלי לדרך את כותבת בצורה פשוטה וברורה
09-12-2015     עפרה מרגלית
אהבתי יה מהממת שכמותך!!!