טלי כהן ציון מזמינה אותך : * הזמנה למפגש יוגה וכתיבה בהתאמה אישית.

 

 

כבר ארבע שנים אני משלבת בין יוגה וכתיבה. זה התחיל אי שם בשיעור של מורתי @מירה ארצי פדן, במסגרת קורס מורות יוגה נשית. שם נפל לי לראשונה האסימון ששני התחומים המרכזיים בחיים שלי יכולים להתחבר, ולא רק שהם יכולים אלא שהשילוב הזה מוציא מכל אחד מהם הרבה יותר מבדרך כלל:

היוגה מחדדת את הכתיבה ועוזרת להגיע הרבה יותר מהר לבהירות ולנפילת אסימונים; ומה שנכתב באופן אינטואיטיבי על הדף חושף עולמות ומאפשר לדייק את התרגול הפיזי ולהתאים את תרגול הנשימה בדיוק אל הרגע הזה.

באותו היום שהבנתי את זה סימסתי למתרגלות שלי להגיע הערב עם מחברת, ושמעכשיו יתווסף לשיעור תרגיל כתיבה קצר בהתחלה ועוד אחד בסוף. וביניהם - שיעור יוגה רגיל, בדרך כלל עם חיבור לנושא של תרגילי הכתיבה.

וככה, מהרגע שהשיעור התחיל ועד שהוא הסתיים, התחוללאצל המתרגלות מעין מסע אישי קטן.

מה שנכתב על הדף שיקף את השינוי שנוצר אצלןתוך זמן די קצר, הודות לכך שבמשך שעה פלוס ההכרה שלהן לא היתה עסוקה ב'מה היה' או ב'מה יהיה' אלא בגוף ובנשימה – באוויר שנכנס ובאוויר שיוצא. שעה פלוס של 'זום אאוט' מהיומיום,שמייצר מיד תחושת הקלה והתרחבות פנימית.

אז כל זה כבר לא כל כך חדש, מה שיחסית חדש זה שבתקופה האחרונה אני עושה את זה יותר ויותר במסגרת של אחד על אחד. לא רק "או כתיבה או יוגה" אלא גם וגם, ככלי אחד ושלם שעוזר להזיז הצדה את כל קולות הרקע הלא רלבנטיים ולהשקיט מעט את הרעש הפנימי, שמקבל עכשיו חתיכת תגבור מהכאוס הנוכחי שבחוץ.

 

אז איך זה נראה?

סשן של שעה וחצי שבדרך כללמתחיל בכתיבה. מדובר כאמור בכתיבה אינטואיטיבית, ככה שאין צורך לדאוג לניסוחים או לשפה יפה, פשוט לכתוב את מה שעולה בלי לנסות להגיע לאיזושהי תוצאה. מניסיון – כל מה שעולה בכתיבה הזאת כמו פותח חלון פנימי (ומהיר)אל הנפש.

ההצצה הזאת פנימה מייצרת שיחה והמשך כתיבה שמעמיקה עוד ועוד. השלב הבא הוא תרגול היוגה שמותאם למה שעלה בכתיבה: כזה שמייצר את האפקט הרצוי (רוגע / העלאת אנרגיה / מיקוד באובייקט אחד / כל דבר פיזי או נפשי אחר).

אבל אין פה חוקים:לפעמים ההכרה כל כך רועשת שאני מוצאת שכדאי להתחיל דווקא עם התרגול הפיזי כדי להשקיט אותה קצת, ולפעמים החלק של היוגה מתמצה בנשימות בלבד, והן לבד עושות את העבודה.

לא משנה מה בדיוק המינונים, אני מוצאת שהשילוב בין השניים תמיד עובד. הוא מייצר בהירות, מוביל להבנות גבוהות ומקרב אותנו עוד קצת אל עצמנו.

החיבור הזה מרגיש לי יותר ויותר נכון בגלל שהוא מאפשר שינוי לא רק בראש אלא גם בגוף (ולהפך), כימה לעשות שיש לנו גם וגם????. אני באמת מאמינה שכל תהליך שלם ועמוק מצריך מאיתנו לתת תשומת לב לשניהם.

אז אם אתן.ם בעניין של חיבורים, והחיבור הספציפי הזה מדבר אליכן.ם ו/או אתן.ם בדיוק בשלב שיש לכם רצון להתחבר יותר לעצמכן.ם ולייצר פיסה של שקט פנימי –מוזמנים לדבר איתי.

 

לפרטים:

טלי כהן ציון
נייד: 054-3972466